بتن آبگریز

بتن آبگریز، بتنی است که با رعایت استاندارد های رعایت شده در تعریف بتن ضد آب، اقدام به دفع آب می کند. بتن های معمولی کاملا آب دوست هستند و به خاطر ترک های ریز درون شبکه ای آب را جذب می کنند. بنابراین برای جلوگیری از نفوذ آب به سازه های بتنی عملیاتی به نام اجرای بتن آبگریز مطرح می شود. باید توجه داشت که اجرای بتن آبگریز روی سطوح به طور کلی باعث افزایش عمر سطح می گردد. شرکت‌های تجاری از روش‌های مختلفی برای اصلاح یک مخلوط بتن معمولی به منظور دستیابی به بتن آبگریز استفاده می‌کنند، که همه آنها به نوعی شامل پر کردن مخلوط بتن متخلخل هستند. باید توجه داشت که اجرای بتن آبگریز روی سطوح به طور کلی باعث افزایش عمر سطح می گردد.

ثبت درخواست بازدید و مشاوره رایگان

فرم درخواست بازدید و مشاوره

برخی از روشهای تولید این بتن. بتن اصلاح شده با پلیمر و بتن اصلاح شده با کریستال می باشد. استفاده از این نوع بتن در سال های 1950 تا 1960 میلادی رواج یافت. در این روش مواد پلیمری از قبیل لاتکس یا رزین با ساختار بتن معمولی ترکیب شده و با پر کردن شکاف های ساختاری آن تا حد زیادی مانع نفوذ آب به بتن خواهند شد. از طرفی پلیمرها از درجه چسبندگی خوبی برخوردارند و در مقابل مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم هستند.

بتن آبگریز

نوع دیگر بتن اصلاح شده با کریستال: این نوع بتن با ایجاد ساختارهای کریستالی هنگام فرآیند پخت بتن باعث پر شدن حفره های موجود در ساختار بتن می گردد. در واقع هنگامی که مواد شیمیایی کریستالی از طریق یک ماده افزودنی یا پوشش به مخلوط بتن اضافه می شوند، در حضور آب با محصولات جانبی واکنش می دهند. سپس این واکنش یک ساختار کریستالی نامحلول را تشکیل می دهد که منافذ را مسدود می کند. امروزه این نوع بتن آبگریز نسبت به انواع اصلاح شده پلیمری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین تبلیغ کیفیت است.

اجرای بتن آبگریز مزیت های فراوانی دارد. یکی از مهم ترین مزایای این نوع بتن این است که با جلوگیری از نفوذ آب و سایر حلال ها باعث دوام بیشتر سازه ها خواهد شد. شما با استفاده از بتن آبگریز می توانید طول عمر یک سازه را افزایش دهید. یکی دیگر از مزیت های بتن های اصلاح شده مقاومت مشابه آن با نوع معمولی است. یعنی با تغییر ساختار بتن مقاومت آن کاهش نمی یابد. به علاوه خاصیت چسبندگی بتن اصلاح شده بیشتر از نوع معمولی آن است و در مدت زمان کوتاهی (تقریبا 3 دقیقه) ایجاد چسبندگی می کند. از دیگر مزایای اجرای بتن آبگریز می توان به تثبیت زود هنگام آن اشاره کرد که باعث می شود عملیاتی از قبیل رنگ آمیزی بتن با سرعت بیشتری انجام شود. پس به طور خلاصه میتوان گفت که اجرای بتن آبگریز علاوه بر بالا بردن طول عمر سازه ها و کاهش دادن نیاز آنها به تعمیرات اساسی، از لحاظ کیفیت نوع بتن حاصل شده و تزئینات بعد از آن مانند رنگ آمیزی نیز به صرفه تر می باشند. گروه ساختمانی ام پی دیزاین جهت مشاوره و اجرای طرحهای بتن آبگریز در خدمت شماست.

به بالای صفحه بردن